Najzvláštnejšie druhy diét, ktoré neodporúčame!

1048 Views

Až priam nenormálne schudnutie Paula Masona, ktorého môžeme vidieť na fotografií, bolo môžno vďaka jednej z diét, ktoré si spomenieme.

jedlo20

Existuje mnoho druhov diét. Je však kľúčové, akú zvolíme, či ju budeme naozaj dodržiavať a musíme brať tiež ohľad na neobľúbený jojo efekt. V nasledujúcom článku vás zoznámime s diétami, ktoré rozhodne neodporúčame dodržiavať, a nad ktorými dokonca zostáva aj rozum stáť. Môžete sa dočítať niečo o miernejších diétach až po tie naozaj extrémne. Je neuveriteľné, čo niektorí ľudia dokážu pre ideálne miery urobiť a koľkokrát si ani neuvedomujú, ako veľmi ohrozujú svoje zdravie.

Mliečna diéta

milk-518067_960_720

Táto diéta by sa mohla zdať ako neškodná a dokonca aj zdravá, ale ako sa hovorí, všetko s mierou. Mlieko je tu hlavnou surovinou. Jedálniček nie je nijako zložitý – stačí 250 ml mlieka ráno, na dopoludňajšiu desiatu, na obed, olovrant a kto by to bol povedal tak aj na večeru. Občas sa dá mliečna diéta preložiť mäsom, zeleninou a inými mliečnymi výrobkami, ako je napríklad tvaroh. Za 14 dní sa dá schudnúť až o 8 kíl.

Diéta šípková ruženka

girl-1303822_960_720

Už z názvu vám môže byť zrejmé, že táto diéta je spojená so spánkom a je určite snom každej upracovanej a časovo vyťaženej ženy. Tá by si nemusela lámať hlavu s tým, kedy zájsť do fitness centra a či na to má vôbec čas – stačí si len pospať. Heslom tejto diéty je: “Ak nie ste hore, nejete.” Pre bežný život je táto diét, ale trochu nepraktická. Hojne túto diétu využívajú napríklad modelky, ktoré prespia veľké množstvo času a tým pádom potom prakticky neraňajkujú ani nevečerajú. Malý prínos jedla ale nedokáže pokryť energetickú potrebu a dochádza tak k oslabeniu imunity a únave.

Žuvacia diéta

01-intro-COMP-1295434

Pri tejto diéte môžete jesť prakticky čokoľvek, na čo si práve spomeniete. Zdá sa vám to ako sen? Začiatok znel až moc príliš sľubne, že? Zástancovia tejto žuvacie metódy tvrdia, že všetky dôležité živiny získa telo zo žuvania v ústnej dutine a nie je teda potrebné toto jedlo naďalej prehĺtať. Takže po riadnom rozhryzení potravy zase všetko späť vypľujete. Asi by sme nechceli stretnúť niekoho v reštaurácii, kto túto podivnú diétu praktizuje.

Diéta pomocou preháňadla

jedlo28

Mnoho diét je založené na tom, že človek môže zjesť, čo hrdlo ráči. To znie až príliš pekne, ale vždy je tu nejaký háčik. U tejto diéty je podstatné to, že všetko, čo dostaneme do tela, je veľmi dôležité zase dostať čo najrýchlejšie z tela von. K tomu slúžia rôzne druhy preháňadiel a čistiacich nápojov. Hrozí tu však veľké riziko vytvorenia závislosti a mnohí ľudia potom nie sú schopní normálne konzumovať.

Breatharianismus

summer-635247_960_720

Ako najpodivnejšiu a zároveň najdesivejšiu sme zvolili práve metódu breathrianismus. Ľudia, ktorí túto diétu dodržiavajú veria, že prežijú bez jedla a vody a budú sa “živiť” len zo vzduchu. Treba poznamenať, že experimentovanie s breatharianismom viedlo k niekoľkým úmrtiam.

Diéta s prísadou spermií

sperium-326157_960_720

Je mnoho podivných diét, ale táto sa rozhodne radí medzi jednu z najzvláštnejších. S týmto druhom diéty prišla pornoherečka Kim Kelly. Svoju váhu chcela znížiť o 10 – 20 libier. Vďaka tejto diéte schudla 15 libier. Kimin jedálniček sa skladal po 30 dní len z 3-6 lyžičiek spermií denne, banánov a brokolice. Viac ako 800 mužov ponúklo v tomto smere pomoc.

Vatova diéta

jedlo27

Tento druh diéty je založený na tom, aby človek zjedol menej jedla, je potrebné, aby mal čo najviac zaplnený žalúdok. Otázkou je, čím by sa mal zaplniť, aby to nebolo kalorické a rýchlo stráviteľné. Ťažko povedať, kto prišiel s týmto nápadom, ale odpoveď je až šokujúce – vatou. Tá dokáže spoľahlivo naplniť žalúdok a tým pádom nedôjde ku konzumácii veľkého množstva jedla alebo úplne najlepšie – žiadneho jedla.

0 Komentárov

Leave a Comment